Previous Entry Share Next Entry
ŻKS Hasmonea Równe
Spaceman
ole_g_unnar
У глибинах Інтернету сьогодні знайшов цікаву фотографію, на якій зазнімковано футбольний клуб з м.Рівне "Хасмонеа". Фото 1935 року, причому що цікаво - фото зроблено фактично на тому-ж місці, де і сьогодні знаходиться стадіон "Авангард" зі своїми руїнами.А по даній адресі ( відкриється в новому вікні ) запрезентована книга в електронному вигляді про спортивне товариство "Хасмонеа Рівне" з фотографіями :
CBN Polona, ŻKS Hasmonea Równe 1918-1938

Товариство представляли різноманітні секції ( бокс, легка атлетика ), і в тому числі sekcja kolarska. А любителям історії буде цікаво побачити рекламу тих часів на сторінках даної книги, особливо рекламу пива )))
  • 1
як завше - мегашикарно! як завжди виникає питання "ну де ти їх знаходиш"? :)

до речі, клуб правильно називається "Гасмонея" ... він був не тільки у Рівному, а і, наприклад, у Львові ... львівський клуб навіть був одним із засновників і перших учасників польської футбольної ліги (їх львівських у засновниках було аж три штуки) ... от тут цікава стаття http://archive.wz.lviv.ua/articles/72348 ... цікаво як рівненські команди в той час виступали і в яких лігах грали :)

звідси http://vuzlib.com/content/view/1617/52/ :

"В 1932 р. розпочалися роботи по відкриттю стадіону, в якому брала участь значна частина єврейського населення міста. Рівненська “Хасмонея” - єдине єврейське спортивне товариство на Волині, яке утримувало власний стадіон. В зимовий час діяла клубна ковзанка, де тренувалася власна хокейна команда. У 1934 р. футбольна команда “Хасмонеї” вдруге стала чемпіоном Волині й представляла Волинський округ на змаганнях польської Вищої футбольної ліги. Більшість євреїв вболівали за єдиний єврейський спортклуб у Польщі, що брав участь у таких змаганнях.

У цьому ж році Рівне відвідав знаменитий віденський “Хакоах” - чемпіон австрійської футбольної ліги. Спостерігати історичний матч, що закінчився перемогою “Хасмонеї” з рахунком 4:3 зібралися більше як 20 тисяч глядачів. "

всегда интересно смотреть как было
старые фото завораживают

Прогляньте мої записи з тегом histoty - думаю багато цікавого для себе знайдете : http://ole-g-unnar.livejournal.com/tag/history

( завтра же и приступлю. сегодня уже поздновато))))

Человек в военной форме Леопольд Окулицкий. Последний комендант Армии Крайовой

  • 1
?

Log in

No account? Create an account